23 жовтня на базі Кушугумського НВК "Інтелект" під керівництвом завідувача КНМУ "ЗРМК" ЗРР ЗО Холод М.В. проведено семінар для заступників директорів ЗЗСО з НВР "Діяльнісний підхід до навчання як ресурс якісної освіти ".
Новий Державний стандарт ґрунтується на засадах особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів, що реалізовані в освітніх галузях і відображені в результативних складових змісту початкової, базової і повної загальної середньої освіти.
Діяльнісний підхід спрямований на розвиток умінь і навичок учня, застосування здобутих знань у практичних ситуаціях, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовища.
Зміст процесу навчання, побудованого на основі діяльнісного підходу включає три основних напрямки:
· включення учнів в продуктивну, творчу діяльність, де немає готових відповідей, рафінованих знань – їх необхідно самостійно здобувати. Такий підхід орієнтує не тільки на засвоєння знань, але і на способи цього засвоєння, на зразки і способи мислення і діяльності, на розвиток пізнавальних сил і творчого потенціалу учнів у процесі розв’язування ними спеціально організованих педагогом навчальних задач;
· організація умов навчання, що припускає врахування власне-особистісних функцій та суб'єктивного досвіду учня;
· знання не тільки передаються від учителя, але й улаштовуються, рефлексуються, осмислюються учнями.
В ході проведення семінару учасники обмінялися досвідом щодо реалізації діяльнісного підходу до навчання в контексті впровадження сучасних технологій та відвідали уроки в початковій та базовій школі, на яких було реалізовано діяльнісний підхід :
-
"Навчання через гру в ЛЕГО" ( 2-а клас, Балика К.Ю.),
-
"Мова тектсу і почуття читача" ( 2-б клас, Добренька О.Я.),
-
"Дослідження відбивання світла за допомогою плоского дзеркала" ( 9-б клас, Дергаченко Л.І.),
-
"Чотирикутники" ( 8-б клас, Тарасенко А.А.);
-
заняття гуртка "Умілі руки".
Також учасники семінару переглянули виставку з природничого матеріалу та осінні композиції.
|